Rozwiązania

Łatwo postawić twierdzenie, ze technologia daje samą sobą odpowiedź na wszelkie problemy. W rzeczywistości połączenie rozwiązań technologicznych, procesów produkcyjnych oraz wykorzystania zasobów ludzkich daje oczekiwany rezultat. Aby dotrzeć do klienta, a w szczególności spełnić w pełni postawione przez nich wymagania - firma Connected stosuje szerokie spektrum technologii związanych z realizacją dostępu do Sieci.

Sieci Connected została wykonana w strukturze pierścieniowej, co oznacza, że wszystkie ważne punkty sieci połączone są ze sobą co najmniej dwoma drogami, głównie połączeniami światłowodowymi.

Szereg stacji bazowych umieszczonych na terenie Krakowa oraz okolic pozwala nam dotrzeć praktycznie do każdego potencjalnego klienta. Połączenia między stacjami bazowymi realizowane są przy pomocy światłowodu lub radiolinii o przepustowości od 155Mb/s do 600Mb/s. Sieć teleinformatyczna Connected charakteryzuje się dużą niezawodności, jesteśmy na jej podstawie w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyspecjalizowane wymagania klientów. Rozbudowując nieustannie sieć dostępową stosujemy rozwiązania uwarunkowane rodzajem oraz zakresem udostępnianych usług. Pozostając w ścisłej kooperacji z operatorami "alternatywnymi", staramy się skutecznie budować konkurencje dla operatora wiodącego. Współpraca z czołowymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie wzajemnego udostępniania infrastruktury, pozwala na zapewnienie świadczenia usług niemalże "wszędzie i dla każdego".

Stosowane technologie

Światłowód

Obecnie najszybsze i najbardziej niezawodne medium do transmisji danych. Szkielet sieci Connected oparty jest właśnie na technologii światłowodowej.

Radiolinia

Dedykowane systemy pozwalające na przesyłanie kanałów danych i głosu pomiędzy dwoma lokalizacjami za pomocą fal radiowych. Tego typu systemy pracują wyłącznie w konfiguracji punkt-punkt i oferują niezawodności i stabilność transmisji zbliżoną do systemów światłowodowych. Zasięgi radiolinii sięgają kilkudziesięciu kilometrów.

ADSL

Asymetryczna cyfrowa linia abonencka, to technologia, będąca odmianą DSL pozwalająca na podłączenie do sieci Internet standardzie wykorzystaniem zwykłych telefonicznych przewodów miedzianych.

Technologia WiFi

Technologia Wireless Fidelity to zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. WiFi obecnie jest wykorzystywane do budowy rozległych sieci.

LMDS

Local Multipoint Distribution Services - czyli sieć typu punkt-wielopunkt. Jest to bezprzewodowy system transmisji radiowej na wysokich (licencjonowanych) częstotliwościach. System składa się ze stacji bazowej i komunikujących się z nią stacji odbiorczych (terminali). Stosunkowo niewielkie rozmiary urządzeń nadawczo-odbiorczych pozwalają na szybką instalację. System LMDS pozwala na uruchomienie szeregu usług takich jak: łącza dzierżawione, dostęp do Internetu, kanały transmisji danych, cyfrowe łącza ISDN.